FLK Autójavító Kft.

FLK Autójavító Kft.

Az FLK Autójavító Kft. Törökbálinton tervezett 500 m2 alapterületű autójavító csarnoképületének tervezési feladatait láttuk el.

500 m2

Törökbálint

2024

Megrendelő:

FLK Autójavító Kft.

A FLK Autójavító Kft. egy elismert autószerviz, amely átfogó gépjárműjavítási és karbantartási szolgáltatásokat kínál. A cég professzionális csapattal, korszerű eszközökkel és technológiával dolgozik, hogy személygépjárművek, valamint kisteherautók számára megbízható és minőségi javítást biztosítson. Szolgáltatásaik közé tartozik a mechanikai javítás, műszaki vizsgáztatás, olajcsere, fékrendszer karbantartás, futómű beállítás, valamint elektronikai diagnosztika. Az FLK Autójavító Kft. elkötelezett az ügyfelek elégedettsége iránt, és célja, hogy gyors, pontos és költséghatékony megoldásokat nyújtson minden típusú autójavításra.



images

Tervezési feladat:

  • Engedélyezési tervdokumentáció elkészítése


Egy csarnoképület engedélyezési tervdokumentációjának engedélyeztetési folyamata több lépésből áll:


  • Tervezés: Az építtető megbízásából egy tervezői csapat elkészíti az épület engedélyezési tervdokumentációját, amely tartalmazza az építészeti, statikai, gépészeti, elektromos terveket, valamint a környezetvédelmi, tűzvédelmi és egyéb szakági terveket.
  • Konzultáció és előzetes egyeztetések: A tervezők előzetesen egyeztetnek a hatóságokkal és közműszolgáltatókkal, hogy a tervek megfeleljenek az adott területre vonatkozó szabályozásoknak és előírásoknak (pl. településrendezési terv, építési szabályzat).
  • Tervdokumentáció benyújtása: Az elkészült engedélyezési tervdokumentációt az illetékes építési hatósághoz kell benyújtani. A dokumentáció tartalmazza a terveket, műszaki leírásokat, látványterveket és a szükséges mellékleteket (pl. talajvizsgálati jelentés, közműnyilatkozatok).


images

  • Hatósági eljárás: Az építési hatóság megvizsgálja a benyújtott terveket, és ellenőrzi, hogy azok megfelelnek-e az érvényben lévő jogszabályoknak és építési előírásoknak. Ezen a ponton kérhetnek kiegészítéseket, módosításokat.
  • Szakhatósági hozzájárulások beszerzése: A hatóság bevonhat különböző szakhatóságokat (pl. tűzoltóság, környezetvédelmi hatóság), amelyek véleményezik és jóváhagyják a tervet.
  • Engedély kiadása: Amennyiben minden feltétel teljesül, a hatóság kiadja az építési engedélyt, amely feljogosítja az építtetőt a csarnoképítés megkezdésére. Az engedély jogerőre emelkedése után kezdődhet az építkezés.
  • Építési folyamat indítása: Az engedély megszerzése után a kivitelezés az engedélyezett tervdokumentáció alapján folytatódhat.

Keressen minket bizalommal!

Iratkozzon fel hírlevelünkre a legújabb építészeti hírekért!